Ajutor pentru tinerii defavorizați care vor să devină șoferi
Dimensiune font:
Tinerii din medii defavorizate pot fi sprijiniţi financiar pentru a-şi obţine permisul de conducere.
Ei se pot înscrie în programul ‘Permis pentru viitor” derulat de Fundaţia pentru Comunitate în colaborare cu o companie din industria petrolieră, prin care le sunt acoperite cheltuielile cu şcoala de şoferi şi taxele adiacente, în valoare de cel mult 5.000 de lei.
Proiectul este pentru tinerii care au între 18 şi 25 de ani şi sunt elevi sau absolvenţi de liceu, şcoli profesionale sau şcoală generală şi nu au posibilităţi materiale. Selecţia se va face în baza unui dosar pe care trebuie să-l depună până la data de 27 ianuarie. Cei interesaţi pot afla toate detaliile pentru înscriere pe site-ul pentru comunitate.ro.
Evenimentul pe WhatsApp – cele mai tari știri, direct pe telefon!
Ești mereu pe fugă? Noi îți trimitem zilnic cele mai importante 3 știri din Iași, Moldova și țară – scurt, clar, fără spam.
Plus: alerte locale de urgență, noutăți exclusive și acces rapid la anunțuri importante.
► Intră pe canalul nostru oficial:
⇒ Încearcă 3 zile. Dacă nu-ți place, poți ieși oricând.
Puncte preluare anunturi "Evenimentul Regional al Moldovei" in Iasi
<
Adauga comentariul tau